Slider

Zajęcia dodatkowe

DOGOTERAPIA – metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Prowadzona jest przez wykwalifikowanego dogoterapeutę. Pies może być nie tylko przyjacielem, ale również doskonałym nauczycielem. Dzięki jego obecności dziecko łatwiej i szybciej koncentruje się, przyswaja wiedzę, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje. 

Zabawy logopedyczne

Podczas zajęć  grupowych przez zabawę i proste ćwiczenia dzieci przygotowują się do następnego etapu w ich życiu czyli mówienia. Zajęcia logopedyczne odbywają się kilka razy w tygodniu, w zależności od programu lub nastroju grupy. Są to proste ćwiczenia i dzieci bardzo je lubią, np. dmuchanie piórek, dmuchanie przez słomkę, nauka oddychania, obserwacja jak rusza się brzuszek, wykonywanie prostych ćwiczeń językiem, żuchwą, ustami.

Zabawy z językiem angielskim

W naszym żłobku wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem dążymy do tego, aby ten stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się  dwa lub w okresie zimowym trzy razy w tygodniu po pół godziny i prowadzone są w formie zabawy, śpiewania piosenek, opisywania obrazków. W celu wprowadzenia i utrwalenia słówek i zwrotów wykorzystujemy także, w miarę możliwości, sytuacje z życia codziennego (zabawy indywidualne, posiłki, spacery itp.)

Rytmika

Zajęcia z rytmiki w naszym żłobku prowadzą nauczyciele  z ogniska muzycznego Muzyka dla Smyka.

Mają one na celu  uatrakcyjnienie programu wychowania żłobkowego i polegają na:

  • śpiewaniu piosenek, 
  • wykonywaniu ćwiczeń rytmicznych,
  • poznawaniu instrumentów
  • samodzielnym wydobywaniu z nich dźwięki,
  • tańczeniu

Każdy nauczyciel gra na pianinie oraz dodatkowym instrumencie w zależności od swojej specjalizacji m.in. na skrzypcach, altówce, gitarze, flecie, klarnecie…. Dodatkowo  poznajemy wiele innych instrumentów tj. flet poprzeczny, klarnet, altówka, saksofon, gitara i in.

Sensoplasyka

to zajęcia rozwojowe, które polegają na prowadzeniu zajęć plastycznych przy udziale wszystkich zmysłów: smaku, dotyku, węchu, słuchu i oczywiście wzroku. Materiały używane podczas zajęć są naturalne i w pełni bezpieczne dla dzieci, często są to: barwniki spożywcze, składniki pożywienia: galaretki owocowe, kisiele, makaron kolorowy, olej, ryżolina( masa z ryżu), masy plastyczne, solne itp. Zajęcia stymulują wszystkie zmysły dziecka, a tym samym wpływają korzystnie na rozwój wyobraźni, kreatywności i rozbudzają ciekawość i chęć zdobywania nowych doświadczeń.

Klasyka dla Smyka

jako element wychowania przez sztukę, wykorzystanie w pracy z maluchami klasycznych wierszy i bajek rodzimych twórców: Tuwima, Brzechwy, Jachowicza. Przyswajanie treści za pomocą prac plastycznych, utworów muzycznych, a także krótkich spektakli przygotowanych przez wychowawców. Wychowanie przez sztukę wspiera również Teatr Sztuka odwiedzający cyklicznie nasze żłobki ze spektaklami przygotowanymi na podstawie klasycznych bajek i baśni.

Spotkanie z przyrodą

zajęcia dotyczą wszystkich elementów przyrody, m.in.: zwierząt, roślin, człowieka oraz otaczającego go świata, w sposób prosty zrozumiały dla maluchów pomagamy dzieciom w poznaniu otaczającego świata, rozbudzenie ciekawości oraz miłości do przyrody. Atrakcyjna forma zajęć (zabawa z elementami eksperymentów, poznawanie żywych zwierząt: spotkania przyrodnicze ) przystosowana do wieku i możliwości odbiorców, pozwala na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy.

Zabawy z chustą klanza

Chusta animacyjna z wyglądu przypomina spadochron – jest okrągła, Trójkątne, kolorowe kawałki lekkiego, ale mocnego materiału, zszyte w formie dużego koła obszyte mocną taśmą z uchwytami do trzymania, integrują grupę i zachęcają do zabaw.
Zabawy z chustą poza tym, że są atrakcyjne dla dzieci to ćwiczą różne umiejętności; łącząc wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chustą można bawić się i w sali, i w plenerze.

Skip to content